Genel

Bursa Şehir Hastanesi Nerede ? Adresi, İletişim Bilgileri

Türkiye’deki en büyük, geniş kapsamlı ve teknolojik hastane olarak tasarlanan Bursa Şehir Hastanesi, 1.355 yatak kapasitesine sahip. Bursa Nilüfer İlçesi Doğanköy mevkiinde 745 bin 365 metrekare alan üzerine yapılan Bursa Şehir Hastanesi, bünyesinde genel, kadın doğum çocuk, kalp damar, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR), yüksek güvenlikli adli psikiyatri (YGAP) olmak üzere 6 farklı hastanede toplam 1.355 yatak kapasitesi bulundurmaktadır. 16 Temmuz 2019 Salı günü hasta kabulüne başlayan ve toplam 403 poliklinik, 49 ameliyathane, 217 yataklı çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitesi ile günlük 2110 acil hastaya müdahale ve toplamda da 36 bin 200 hasta sirkülasyonunun öngörüldüğü Bursa Şehir Hastanesi kompleks bünyesinde yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 200 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyüğü konumundadır.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan’ın yapmış olduğu sunumda Bursa Şehir Hastanesi’nin donanım ve kapasitesi hakkında bilgiler verirken, Bursa Şehir Hastanesi’nin Türkiye’deki en nitelikli ve donanımlı hastanesi olduğunu belirtti. Şehir içindeki 4 devlet hastanesini de bünyesine alan hastanenin 5 yıldızlı otel konforunda bir hastane olduğunu da sözlerine ekledi.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan yapmış olduğu sunumda Bursa Şehir Hastanesi’nin açılmasıyla kapanan şehir içersindeki Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ile Muradiye Devlet Hastanesi’nin gerçekleştirilecek olan modernizasyon işlemlerinin ardından 250 yataklı butik hastane olarak hizmet vereceğini belirtti.

Yazar Hakkında

Benzer İçerikler

Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.