Genel

Bursa Şehir Hastanesi Randevu Alma

Bursa Şehir Hastanesi Randevu Alma hizmeti için yazımızda detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Bursa Şehir Hastanesi’nden Online Randevu Alma işlemi, son zamanlarda en fazla talep gören işlemler arasında yer almaktadır. Bursa’da büyük yatırımlarla 16 Temmuz 2019 tarihinde açılışı yapılan ve hasta kabulüne başlayan Bursa Şehir Hastanesi, Nilüfer ilçesi Doğanköy mevkisinde 745.365 m² arsa üzerine yapılmıştır. 2019 yılında tamamlanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılarak hizmet vermeye başlayan Bursa Şehir Hastanesi yoğun bakım servisi dahil olmak üzere 1.355 yatak kapasitelidir.

Güney Marmara Bölgesi’nin Sağlık Üssü olarak tasarlanan ve çevre illere de hizmet verecebilecek şekilde tasarlanan Bursa Şehir Hastanesi, şehir merkezinde uzun yıllardır hizmet veren Devlet Hastaneleri’nden Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, Muradiye Devlet Hastanesi, Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile Zübeyde Hanım Doğumevi Hastanesi’ni bünyesinde bulundurmaktadır. Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN yaptığı açıklamada, bu hastanelerden Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ile Muradiye Devlet Hastanesi’nin gerçekleştirilecek modernizasyon çalışmalarının ardından 250 yataklı butik hastane olarak hizmet vereceğini belirtti.

Türkiye’deki en ileri teknolojilerin kullanıldığı bildirilen ve deprem izolatörleri sayesinde en şiddetli depremler de dahi kesintisiniz olarak hizmet sunmaya devam edebileceği öğrenilen Bursa Şehir Hastanesi bünyesindeki yatak kapasitesi şu şekilde;

Toplam yatak kapasitesi 1.355 olan Bursa Şehir Hastanesi 3 farklı hastaneyi bünyesinde barındırırken, bölümlere göre yatak kapasiteleri 1.055 yatak kapasiteli Ana Hastane, 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile 100 yatak kapasiteli Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi olarak ayrılmaktadır. Ana hastane, ortak bir çekirdek yapı etrafına kurularak gerçekleştirilen Bursa Şehir Hastanesi 4 adet bloktan oluşmaktadır. Hastane bünyesinde aşağıda bulunan birimlerini barındırmaktadır.

BURSA ŞEHİR HASTANESİ BÖLÜMLERE GÖRE YATAK KAPASİTESİ

283 Yatak Kapasiteli Genel Hastane
271 Yatak Kapasiteli Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi
250 Yatak Kapasiteli Onkoloji Hastanesi
251 Yatak Kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk, Genel ve Psikiyatri Hastanesi

BURSA ŞEHİR HASTANESİ RANDEVU ALMA

Bursa’da yaşamınızı sürdürüyorsanız ve Bursa Şehir Hastanesi’nden Randevu Almak istiyorsanız BURADAN istediğiniz bütün bölümlerden randevunuzu ONLINE olarak alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Benzer İçerikler

Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.