Bilgisayar Bilişim
/
OSMANGAZİ

Bursa Domain Firması

Bursa Güvenilir Domain Firması dendiğinde tercih edilen BurHOST, Kayıt etmek istediğiniz Alan Adı Fiyatları için uygun ücretleri sunar.

Web sitelerinin hayata geçirilmesi için ilk adım olan Domain Tescil işlemleri Güvenilir firmalardan gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Projenizin ana temeli ve en önemli bileşeni olan Domain ismi hayallerinizin ve hayatınıza yön veren detayların başında gelmektedir.

Domain Nedir ?

Domain isimleri internet kullanıcılarının web sitelerine kısa sürede giriş yapabilmesini sağlamaktadır. İnternetin hayatımıza ilk girdiği zamanlarda IP adresi olarak adlandırılan numaralar ile ziyaret edilen internet siteleri DNS (Domain Name System) olarak bilinen sistem sayesinde daha kolay erişilebilir bir hal almıştır.

Domain Name System olmasaydı internet sitelerine erişim sağlayabilmek için her web sitesi için özel olan çeşitli IP adreslerini ezberlemek zorunda kalacaktık. Geliştirilen (DNS) sayesinde bu zor işten kurtulmuş bulunuyoruz.

Gelelim asıl konumuz olan Domain Kayıt işlemlerine, daha önceki yıllarda sadece internetle haşır neşir olan kişiler tarafından yapılabilen ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok kısa sürelerde Kayıt (Register) edilebilen Domain (Alan Adı) uzantıları için Kayıt işlemlerinde firmamızı tercih etmenizi öneririz. Domain isimlerinin kayıt işlemleri esasında Dünya genelinde ICANN isimli kuruluş üzerinde kayıt altında tutulmaktadır. Domain Kayıt hizmeti sunan (ISS) İnternet Servis Sağlayıcı firmalar üzerinde yapılan tüm işlemler bu veritabına kayıt edilmektedir.

Domain isimlerinin kayıt edilmesi sonrasında DNS Yönlendirme, Name Server Oluşturma, Whois Gizleme, Sahip Bilgisi Düzenleme, Yenileme, Transfer, Yönlendirme, Transfer Kodu (EPP Key) gibi seçenekler üzerinde yapacağınız değişiklikler anlık olarak gerçekleşmelidir. Anlık olarak gerçekleşmeyen işlemlerde web sitelerinde ulaşılamama, kesinti, ve benzeri aksaklıklar yaşanabilir.

Bu sebeple Domain isimlerini kayıt edeceğiniz firmanın Tecrübeli ve Güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Türkiye’deki Domain Firmaları arasında sektör tecrübesi ve geniş müşteri pörtföyü ile daima en uygun Domain Fiyatları için tercih edebileceğiniz Domain Kayıt firmamız üzerinden yapacağınız Domain Alma işlemleriniz özel yazılımımız sayesinde kısa sürede gerçekleşmektedir.

Domain Almadan Önce Ne Yapılır ?

Domain Satın Alma öncesinde yapmanız gereken ilk detay Domain Sorgulama işlemidir. Domain Sorgulama işleminde web siteniz ya da projeniz için uygun olan ismi ve uzantıyı tercih etmeniz projeniz için en önemli detaydır. Domain isimleri kısa, kolay telafuz edilebilir, mümkün olduğunda kısa olmalıdır. İnsanların aklında kalan ve tek kelimelik Domain Adları daima projelerin popülerliği açısından belirleyici olmuştur.

Domain Sorgulama

Domain Sorgulama işlemleri Domain Tescil & Alan Adı Kayıt hizmeti sunan firmalar üzerinde kısa sürede gerçekleştirilebilen işlemlerden oluşmaktadır. Ücretiz olarak gerçekleştirebileceğiniz Domain Sorgulama işleminde tercih ettiğiniz ismin farklı uzantılarıda alternatif olarak listelenmektedir. İnternet Servis Sağlayıcı firmaların kullanmış olduğu özel yazılımlar yardımıyla gerçekleştirilen Domain Sorgulama sistemleri internet üzerine aktif olan web siteleri içersinde en fazla ziyaret edilen siteler arasındadır.

Domain Sorgulama

Sorgulamasını yaptığınız Domain isminin .com uzantısı daha önce kayıt edilmiş ise .net, .org, .com.tr gibi alternatifleri değerlendirmeniz gerekecektir. Domain isimlerinizi sorgularken öncelikli olarak .com ve .net uzantılarına sahip olmasına özen gösterilmelidir. Dünya genelinde en fazla kullanılan domain uzantıları sırasıyla .com, .com.tr, .net olarak bilinmektedir. Projelerinizin en önemli detayı olan domain ismi Jenerik olmalı ve tercihleriniz .com öncelikli olmalıdır. Web siteleriniz için ihtiyacınız olan Domain isimlerini kısa sürede ücretsiz olarak sorgulamak için Domain Sorgulama sistemizimi kullanbilir, size uygun Alan Adı müsait ise Tescil işlemini güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Domain Nasıl Alınır ?

Domain isimleri 1-10 yıl arasında kaydedilebilmektedir. Bizim tavsiyemiz projelerinizin sağlığı ve Google, Yaani, Yandex, Bing gibi arama motorları üzerinde ihtiyacınız olan SEO Uygulamaları ve Backlink Çalışması gibi işlemlerin daha etkili sonuçlara ulaşabilmesi adına ihtiyacınız olan Domain isimlerini en az 3 yıl olarak tescil etmenizdir. Arama Motoru algoritmaları web sitelerinin tüm detaylarını inceleyen ve çeşitli kategorilerde puanlar veren sistemler üzerine kurulmuştur. Web sitelerinin ihtiyacı olan ve ziyaretçi sayısında büyük etki sağlayan SEO Çalışmaları kapsamında en etkili olan detaylardan biri de Domain Yaşı ve Domain Bitiş süresidir.

Whois Sorgulama & Domain Sahibi Öğrenme

Domain Sorgulama işlemleri sırasında Kayıt etmek istediğiniz domain ismi ya da uzantısı başkaları tarafından alınmış ise bu domain isminin kime ait olduğunu ve ne zamana kadar kayıt edildiğini öğrenebileceğiniz Whois Sorgulama sistemleri Domain Kayıt hizmeti veren firmalara tarafından sunulmaktadır. Satın almak istediğiniz domain ismi başaları tarafından kayıt edilmiş ise yapmanız gereken Whois Sorgulaması yaparak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Whois Sorgulama Nedir ?

Domain Whois Sorgulama işlemleri saniyeler içinde merak ettiğiniz domain adının kime ait olduğunu öğrenmenizi sağlamaktadır. İnternet üzerinde en fazla ziyaret edilen ve yoğun şekilde kullanılan Domain Sahibi Öğrenme olarak bilinen Whois Sorgulama Siteleri arasında ücretsiz olarak sorgulama yapabileceğiniz sistemimizi kullanabilirsiniz.

Bursa Domain Firmaları hakkında araştırma yapmaktaysanız ve güvenebileceğiniz bir domain şirketi ile çalışmak en doğal hakkınız. Tescil edeceğiniz domain isimleri üzerinde yapacağınız işlemlerin anlık olarak gerçekleşmesini ve sitelerinizin kesintiler yaşamadan yayında kalmasını istiyorsanız Bursa Domain Firması olarak sektörde kendini kanıtlamış ve Bursa ilinde faaliyet gösteren firmamızı tercih edebilirsiniz. Domain Tescili işlemlerini kısa sürede yapabileceğiniz Bursa Domain Firması şirkerimizi dilediğiniz zaman telefon ile arayıp bilgi alabilir, ya da ofisimizi ziyaret ederek merak ettiğiniz konuları bizimle paylaşabilir, ilgili personelimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Daha Fazla
24 Saat Açık
Alkollü İçecekler
Alkolsüz İçecekler
Ambulans
Asansör
ATM
Banka
Bilgisayar
Bodrum Kat
Canlı Destek
Duş
Eczane
Engelli Rampası
Hastane
Hava Alanı
Hava Durumu
Havuz
Kahvaltı
Kanepe
Karaoke
Kolaylık
Kredi Kartı
Mescid
Metro
Online Hizmet
Otel
Otobüs
Otopark
Özel Güvenlik
POPÜLER
Sağlık Ocağı
Taksi
Teslimat
TV
WC
Wifi
Yeme İçme
Yerinde Hizmet
Yürüyen Merdiven