Cafeler
/
OSMANGAZİ

Nevale Cafe
Nevale Cafe by Elemeği

Yılmaz TEKİN, 15.12.1972 tarihinde Kastamonu’da doğdu.

Meslek hayatına, 1985 yılında, İstanbul Bostancı’da kendi pastanelerinde başladı.

1988 – 1992 yılları arasında Motta firmasında, Türkiye’ye pastacılığı getiren ünlü usta “Mösyö Mario”nun asistanı olarak çalıştı. Mösyö Mario ile çalışmaları sayesinde mesleğinde büyük ilerleme kaydetti ve burada çalışırken askere gitti.

Askerlik sonrası, 1994 – 1995 yılları arasında Pera Palas’ta, “Usta Yardımcısı” olarak görev yaptı. Daha sonra, meslek hayatında dönüm noktası olan Motta firmasından davet aldı ve 1995 – 1996 yılları arasında Motta’da Usta olarak çalışmaya başladı.
1996 yılında Tatilya açılışı için ekibi ile birlikte görev aldı. Tatilya’da Food & Beverage Chef olarak çalıştı. Günde 30.000 – 40.000 kişiye hizmet edildi.

1996 – 2003 yılları arasında Linzer Cafe (Avusturya tarzı pastanesi) de Şef olarak çalıştı. Linzer Cafe’de Pasta ustaları Robert ve David, Şekerleme ustası Asterit ve Kek ustası Ruth ile ortak çalışmalar yaptı ve birçok projeyi hayata geçirdi.

Linzer Cafe’de görev süresi içerisinde, 4 kez, çeşitli eğitimler aldı ve seminerlere katıldı.

21 gün Almanya’da Pastacılık üzerine eğitim

1999, 2000 ve 2001 yıllarında, 11’er gün, Avusturya’da Pastacılık seminerlerine katıldı.

Dünya çapındaki ustalar ile birlikte çalışmaları, aldığı eğitimler ve katıldığı seminerler ile mesleğinin zirvesine ulaşan Yılmaz TEKİN, Bursa’nın köklü firması olan KAFKAS PASTA ŞEKERLEME firmasına transfer oldu. Kafkas firmasında, Unlu Mamuller ve Pasta üretim firmasının yöneticisi olarak göreve başladı. Burada yaptığı projeler ve çalışmaları sayesinde, firmanın Unlu Mamuller satışlarını % 100 arttırdı.

Kafkas firmasında yaptığı diğer bir çalışmada, mağazaların çehresini değiştirmek ve mağazaları günün şartlarına göre dizayn etmek olmuştur.

2016 yılında Bursa’da Nevale by Elemeği Pasta – Fırın firmasının kurucu ortaklarından olmuştur. Kısa sürede müşteri portföyünü oluşturup, yeni mağazalar açmaya devam etmektedir.

Daha Fazla
24 Saat Açık
Alkollü İçecekler
Alkolsüz İçecekler
Ambulans
Asansör
ATM
Banka
Bilgisayar
Bodrum Kat
Canlı Destek
Duş
Eczane
Engelli Rampası
Hastane
Hava Alanı
Hava Durumu
Havuz
Kahvaltı
Kanepe
Karaoke
Kolaylık
Kredi Kartı
Mescid
Metro
Online Hizmet
Otel
Otobüs
Otopark
Özel Güvenlik
POPÜLER
Sağlık Ocağı
Taksi
Teslimat
TV
WC
Wifi
Yeme İçme
Yerinde Hizmet
Yürüyen Merdiven