Genel

İznik’li Esnaflar Döviz Kurlarına Tepki Gösterdi

İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Belediye Başkanı Osman Sargın, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Tekin, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Müjdat Arabacı ile birlikte İstanbul kapı esnafını ziyaret etti.

Doların son haftalarda Türk Lirası karşısında yüksek değerlere ulaşmasını İznikli esnaflar da yakından takip ettiklerini dış güçlerin oyunlarına gelmeyecekleri belirttiler. Allah’ın İzniyle Birlik ve Beraberlik içersinde bu günleri de atlatacağız diyen İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da ” İstanbul kapı esnaflarını tek tek ziyaret ederek esnaflarla fikir alış verişinde bulunduk. Esnaflarımızın sağduyulu duruşları, dış güçler tarafından ekonomik baskıya karşı bir ve beraber oldukları belirtmeleri bizleri güçlendirdi. Bizler Türk Milleti olarak hiçbir zaman boyunduruğa gelmedik. Dolara ve boyunduruğa karşı bir ve beraber olup dik duracağız. Tüm esnaf kardeşlerimizi kutluyorum. İnşallah hep birlikte güçlü ve beraber olacağız” dedi.

Çiloğlu Sanayi ve Ticaretin Sahibi Abdullah Çiloğlu yaptığı açıklama da” İthal ürünler satıyorum. Geçtiğimiz günlerde bir firma ile sorun yaşadım. O firmaya da tepkimi koydum. Siz 16 yıldan beri Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin tüm imkanlarını kullandınız. 2000 yılı öncesi 30 günlük vadelerle ürün satabiliyordun. 16 yıldır ise yaşanan istikrar sayesinde ürünleri daha rahat satabiliyordun. Bizlerde aynı rahatlığı yaşadık. Ama bu günde döviz kurları karşısında bizlerde güçlü,bir ve beraber olmalıyız. Biz her zaman Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin yanındayız ” dedi.

İstanbul kapı Esnafları tek tek ziyaret ederek esnaflarla hasbıhal edilerek, son günlerde yaşanan döviz kurları değerlendirildi.Esnaflar Allah’a şükürler olsun herhangi bir sıkıntımız yok diyerek cevap verdiler.

Yazar Hakkında

Benzer İçerikler

Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.